Thursday March 23rd, 2017
TEXT_SIZE

2016 ASA Combat Capital City Classic Super Qualifier this weekend

 

Link to brackets and livestream

Combat Capital City Classic

March 19-20, 2016

ASA Hall of Fame Complex

12 Teams including WC Monsta and ASP headline the "Open" division.

Livestream will be available.  Tournament starts at 8:30 AM Central Saturday

and championship set for 1:10 PM Central on Sunday

Rosters below

ASP/KV Weld/BHR – Mens A
1 Tim Barnes
2 Brian Bohanon
3 Tim Bowser
4 Michael Brown
5 Cole Campbell
6 Michael Cervantes
7 Alex Henry
8 Ronald Mack
9 Brian McBryde
10 Kyle Pearson
11 Chris Potts
12 Matt Schrage
13 Marcus Thornton
14 Matt Vern
15 Cooper Vittitow
16 Jason White

WC Monsta – Mens A
1 RYAN DACKO
2 Chad Erickson
3 John Eshleman
4 MARIO GRANADOS
5 Vincent (Chente) Granados
6 Jared Hunt
7 David Johnson
8 Daniel Lopez
9 STEVEN LOPEZ
10 Timothy Martinez
11 Ryan McClanahan
12 Daniel Mcclement
13 JERRAD MESSERSMITH
14 Steve Whaley

OC – Mens B
1 Bryce Abel
2 Adam Aceto
3 Spencer Black
4 Gabe Bower
5 Josh Brockett
6 Josh Dobson
7 Grant Grimmett
8 Jimmie Henry
9 Travis Houseman
10 Branden Johnson
11 Patrick Jones
12 Jason Ogden
13 Cody Raisch
14 Eric Reynolds
15 Andy Shiltz
16 Dennis Slavin
17 Mike Wieland

Seminoles – Mens B
1 Michael Boone
2 Mark Cochran
3 Matthew Cochran
4 Duray Davis
5 Derrick Jones
6 Jered Kennemer
7 Trey Kimble
8 Cody McCarter
9 Oliver Odle
10 Alex Pando
11 Eric Pando
12 Chris Robertson
13 Derrick Roland
14 Jon Washington

WPS/Play the Game – Mens B
1 Kyle Anderson
2 Michael Babb
3 Trey Branscum
4 Michael Brewster
5 Aaron Bryant
6 Adrian Gascon
7 Chris Graham
8 David Haggard II
9 John David Harris
10 Aaron Kaiser
11 Jacob Mays
12 Eric Moore
13 Chase Roten
14 Shannon Smith
15 Anthony Tarver
16 Justin Tarver
17 Joe Townley

Attaboys – Mens C
1 Jose Acosta
2 Josh Balch
3 Dustin Baxter
4 John Chaisson
5 Chase Cleveland
6 Gaige Coldiron
7 Blake Culwell
8 Roberto Duran
9 Andrew Holman
10 Gavin Johnson
11 Jason Kirby
12 Chad Palmer
13 Matt Roney
14 Tucker Rutherford
15 Spencer Selby

J&R Logistics – Mens C
1 Nicholas Aldridge
2 Ben Boyette Little
3 Kevin Bryant
4 Matthew Buie
5 Lester Clark
6 Nate Dunn
7 Justin Holt
8 John Wayne Hughes
9 Jason McCrary
10 Ronnie Moore
11 Ben Nelson
12 Matthew Pace
13 Brandon Raines
14 Matt Smith
15 Matthew Spradlin
16 Danny Tuggle
17 Chris Walker
18 Carl West

Legends softball – Mens C
1 Cory Catlin
2 Chris Jennett
3 Justin Landers
4 Matthew Machinski
5 Taylor Mathews
6 Joshua Neilson
7 Jeremy Nieto
8 Keiyon Smith
9 Robert Tahah
10 James Webster
11 John Williams

Roofing Services Unlimited – Mens C
1 Chad Eilert
2 Casey Garten
3 Jake Graber
4 Adam Hunter
5 Calvin Jeffrey
6 Brandon Johnson
7 Brandon Klonowski
8 Mike McDonald
9 Bryce Miller
10 Shaun Moore
11 Jake Morales
12 Jeremy Robinson
13 Courtney Scarry-Simon
14 Austin Stading
15 Cory Wagoner
16 Bret Warkentine
17 John (JC) Young

Side Pocket – Mens C
1 Chris Baker
2 Cody Bone
3 Daniel Boswell
4 David Brown
5 Kody English
6 Justin Ferguson
7 brock gruenberg
8 Bradley Jones
9 Salome Leyba
10 Evan Philhower
11 Jacob Pickelsimer
12 Jarrett Smith
13 Nick Smith

The Crew/Shiner Beers – Mens C
1 Cody Brown
2 Casey Bruns
3 Jose Colon
4 Dustin Dailey
5 Cody Dickerson
6 Tyler Hatcher
7 Matthew Jones
8 Michael Keller
9 Stephen McKee
10 David Morris
11 David Newell
12 Charles Reddout
13 Richard Reeves
14 Ryan Schoonover
15 Donovan Sheppard
16 adam solis
17 Brent Weaver

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *